گزارش صعود قله بغرو ، بام گیلان – ۹۷,۰۳,۰۴

25 می 2018بدون دیدگاه

شرح صعود بغرو از جاده مریان و ییلاق مکش :

وقتی ساعت ۵:۳۰ صبح ۴ همنورد مهمان ما از شهر شفت و صومعه سرا، درمیدان امام هشتپر به ما ملحق شدند، بلافاصله در جاده مریان قرار گرفتیم ، پس از یک ساعت به روستای باستانی مریان رسیدیم، شنیده بودیم که جاده روستای ییلاقی مکش به تازگی آسفالت شده، لذا پس از مریان و نرسیده به پل آق اولر به جاده ای آسفالته که رو به بالا و به روستای ناوان و مکش راه داشت رفتیم، نیم ساعت بیشتر طول نکشید که ساعت ۷:۳۰ به آخر آسفالت و روستای ییلاقی مکش رسیدیم.

  در آخر آسفالت و روستا، بساط صبحانه را پهن و پس از صرف چای، ساعت ۸ صبح بسمت قله راه افتادیم. جاده خاکی پر پیچ و خمی را با سربالاییهای ملایم و گاهی تند و با چشم انداز مناظری بدیع،  پشت سر میزاشتیم، برایمان جالب بود چون برای اولین باری بود که از این مسیرجدید، برای صعود بغرو استفاده میکردیم ، درست ۳ ساعت گذشت تا ۱۱ صبح به کنار دریاچه سیوبیل (قاراگل) برسیم. 

   پس از کمی استراحت و گپ با رمه دارانی که در اطراف دریاچه و دشت بغرو کوچ داشتند، دوباره در راه قله افتادیم. ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه بعد در سکوت بغرو به قله رسیدیم خلوت و بدور از کوچکترین هیاهویی و کمترین زباله، در پاکوبی با سرچشمه هایی که به کرگانرود تالش میریزد. 

ساعت ۱۳:۳۰ بر بالای یکی از قله های بالای ۳۰۰۰ متر بغرو عکس و فیلم گرفتیم، و سپس اندکی به پایین دست رفته تا در جمنزاری ناهار صرف کنیم. 

  در برگشت برای تنوع چشم اندازها از مسیری دیگر فرود کردیم. گلهای زرد مخصوص ماه خرداد، شقایقها و سرچشمه های خیلی سرد و جوشان دشت بغرو را به زیبایی هر چه تمامتر پشت سر گذاشتیم و تا ۱۹:۰۰ عصر به روستای ییلاقی مکش و کنار سواریهایمان رسیدیم .

 اعضای گروه:

فریبا ابروش _ غلامرضا ابروش (سرپرست) _ محمدرضا نوروزی _ مجتبی سمیعی _ بابک شفقتی _ سروین ایروش (اولین صعود قله)

مهمانان برنامه:

 رضا قنبرپور _ نوید نقی زاده _ خداداد چنگیزی _ فهیم قلیزاده

 

 

روستای مکش با چشم اندازی از قله تیلار

 

اولین تلاش سروین در راه قله

 

دریاچه قاراگل در ارتفاع ۲۴۰۰ و بازیهای سروین

 

ب

کوهستان بغرو

 

 

آخرین قدمهای سروین تا قله بغرو

 

بر فراز بغرو

 

قله بغرو

 

وجود چشمه های فراوان در راه بغرو

 

اولین موفقیّت بزرگ سروین در ورزش کوهنوردی، صعود بر قله بغرو ، بام گیلان و رشته کوه های تالش

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.