گزارش صعود مشترک شاه معلم ماسوله – ۱۳۹۴/۰۹/۲۷

18 دسامبر 20158 دیدگاه

در آخرین جمعه از آذر ۹۴ و یکی از طولانی ترین شبهای سال در ساعت ۴/۳۰ صبح با تیمی ۵ نفر از شهر هشتپر برای صعود شاه معلم حرکت کردیم ، در فومن به گروه هم طناب صومعه سرا ملحق و در جاده ماسوله قرار گرفتیم .

 

 ماسوله و ساعت ۶/۳۰ صبح طبق معمول با وجود سرما و یخبندان پذیرای کوهنوردانی از شهرهای اطراف ، کوهنوردانی که در غالب گروهها به طرف کوهها و ییلاقات اطراف میرفتند، ما نیز به اتفاق دوستان خوب مان در گروه هم طناب ، صعود شاه معلم را از شهر ماسوله شروع کردیم .

 

به تعداد ۱۴ نفر در پاکوب جنگلی ابتدای ماسوله قرار گرفتیم ، پس از ۴ ساعت به جاده خاکی پای قله رسیدیم که دو تن از کوهنوردان تصمیم به برگشت گرفتند ، در ادامه راه هر چه ارتفاع میگرفتیم بر شدت مه و باد و حجم برف اضافه میشد تا اینکه دو کوهنوردمان در ۲۲۰۰ متر و دو تن بعدی در ۲۵۰۰ متری از گروه جدا و به پایین کوه سرازیر شدند .

   

همچنین آقای براری سرپرست برنامه نیز در پاگرد قله بعلت توقف بانوی کوهنورد از ادامه صعود  بر بالای شاه معلم سرباز زد .

 

    هیچ گروهی در روبرو و پشت  ما حرکت نمیکرد لذا با مشقت در یخ و برف جلوی مان راه باز میکردیم و به کندی قدم بر می داشتیم تا اینکه پس از ۷ ساعت در ۰۱:۳۰ ظهر بر بالای قله ایستادیم ، بخاطرتند بادها بسختی تصویری انداختیم  و از قله خلوت شاه معلم سرازیر شدیم .

 

در بین راه به همنوردان مان ملحق شدیم و شبانه از همان پاکوب جنگلی منتهی به شهر ماسوله برگشتیم ، ساعت ۰۶:۳۰ غروب و با زمان ۱۲ ساعت رفت و برگشت به شهر رسیدیم .

 

 شرکت کنندگان کادوسیان : عظیمی – ابروش – کاظمی پور – نجفعلیزاده – نوروزی . 

 

DSC_0002

DSC_0011

IMG_1325

DSC_0022

جاده خاکی و پوشیده از برف ماسوله به خلخال

DSC_0034

DSC06564

DSC06568

DSC_0043

20151218_140334

IMG_1361

لحظاتی بعد از گروه همنورد احمد به تنهایی بر قله ایستاد

DSC06575

DSC_0045

DSC_0123

DSC_0135

DSC_0127 copy

8 پاسخ به “گزارش صعود مشترک شاه معلم ماسوله – ۱۳۹۴/۰۹/۲۷”

 1. مسعود گفت:

  درود به کادوسیان و همنوردانی که افتخار میزبانی در این برنامه را به ما دادند، به امید صعودی دیگر و دیدن شما دوستان بر فراز قله ای دیگر

  • kadusian گفت:

   سلام آقا مسعود بزرگوارید ، سرپرستی شما در راهبرد صعودهای زمستانی همیشه دقیق و حساب شده است ، به امید با شما و گروه شما بودن .

 2. سمیرا گفت:

  با سلام. چقدر خوب بود این برنامه ای که اجرا شد با سایر گروه هایی که برای قله تیلار دعوت شده بودند هم هماهنگی می شد. چون از انزلی تعدادی می خواستند در صعود شرکت کنند که گفتند هیات تالش صعود رو لغو کرده که با توجه به گزارش شما به جای آن شاه معلم اجرا شده. خوب می شد از گروه هایی که برای صعود برنامه ریزی کرده بودند در این صعود دعوت می شد…به نظرم اعلام یک برنامه سراسری و بعد لغو آن و انجام آن در منطقه دیگر با توجه به برنامه ریزی گروه ها درست نبود. در همین صعود هم می شد از همنوردان دعوت کرد… همواره سلامت و استوار

  • kadusian گفت:

   سلام ، و ممنون از توجه شما
   گردهمایی بزرگ تیلار به نیمه دوم فروردین ۹۵ موکول شد ، خیلی مشتاق بودیم که صعود تیلار با آهنگی زمستانی اجرا شود که بعلت بارش های خوب پاییز امسال جاده منتهی به پای تیلار ، زودتر از سالهای پیش بسته شد.
   و همین طور لغو برنامه به سرپرستان گروهها و مهمانان در دفتر هیأت کوهنوردی استان اطلاع رسانی شده . این حرکت آزاد و به دور از تنش های اداری شهرستان و با مدیریت گروه کادوسیان میباشد . و می دانیم که تنها قدرت طبیعت ه که مانع کوهنوردان است . به امید حضور شما و ارادتمند

 3. علی اکبر گفت:

  موفق و پیروز در تمام صعود ها آرزو مندم.

  • kadusian گفت:

   سلام و با تشکر از اکبر آقا
   نبودید و جایتان خالی بود تا صعودی دیگه با شما عزیز

 4. سمیه گفت:

  خسته نباشید کوهنوردان ، در این صعودهای بزرگ برایتان آرزوی سلامتی داریم

  • kadusian گفت:

   درود بر شما سمیه خانم
   و ممنون از ابراز لطف شما ، ما هم برایتان سلامتی و شادی ها از ایزد منان خواهانیم و همیشه در پناه او باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.