گزارش برنامه صعود قله سبلان (ساوالان) – ۹۵,۰۳,۲۸

17 ژوئن 2016یک دیدگاه

 

وقتی پنج شنبه ۲۷ خرداد ۹۵ ساعت ۲ بعد از ظهر با لندرورها به پناهگاه سبلان رسیدیم، برخلاف سالها پیش متعجبانه می دیدیم که محیط و داخل تمام اطاق ها نظافت و برق رسانی شده و همه در و پنجره ها رنگ و تعمیر شده بودند، سرویس بهداشتی به سامان رسیده و مشکل آبرسانی مرتفع شده بود. (البته با پرداخت ۱۰ هزار تومان اجازه هر شب مانی)

 گویا از شروع ۱۳۹۵ مدیریت پناهگاه به دست هیأت کوهنوردی مشگین شهر بود.

 شب جمعه، قله و پناهگاه برف باریده بود و صبح جمعه ۲۸ خرداد وقتی آماده حرکت به سمت قله بودیم بوران هم آغاز شد .

  لذا ۴ همنوردمان در پناهگاه ماندنی شدند و با تیمی ۶ نفر و در ساعت ۷/۳۰ در راه قله قرار گرفتیم ، در ابتدا تصمیم داشتیم فقط تا مسیری را طی کنیم، تا اینکه در ادامه، گامهایمان سرعت گرفت و به پشت گروهی از شهر اردبیل رسیدیم ، هوای قله همچنان مه آلود بود و بوران داشت.

  گروه همجوار ما، از میانه راه برگشتند و ما همچنان به آرامی قدم برمیداشتیم. با وجود بادهای سرد و تند به سختی پیش میرفتیم و همچنان کولاک شدیدتر میشد هرچه اوج میگرفتیم یخبندان را میدیدیم و حس سرمازدگی انگشتانمان را و سوزش صورتمان از اصابت یخ های ریز و معلق . 

شرایط جوی سبلان طوری بود که انگار نه اینکه تنها ۲ روز به تابستان مانده است، و ما هم به امید بهبود هوای قله پیش میرفتیم.

  در ساعت ۱۲/۳۰ ظهر به قله رسیدیم و بر روی دریاچه پنهان سبلان (ساوالان) ایستادیم ، این صعود مهم و زیبا در حالی به آخر رسید که مه و کولاک شدید مانع از وضوح تصویربرداری مان شد.

 سهیل رحیمی همنورد و نجاتگر موفق هلال احمر تالش در قله با برافراشتن بنر سازمان هلال احمر صعود به یادماندنی خود را جشن گرفت.

 

 

اعضای شرکت کننده در برنامه:

غلامرضا ابروش – شاهرخ کاظمی پور (سرپرست) – سهراب فولادی – احمد نجفعلیزاده (تصویربردار) – مرتضی امین زاده – فراز پور مختار – محمدرضا نوروزی – وحید بهرامی – سهیل رحیمی طولارود – اصغر میرزایی .

 

DSC00004

DSC00181

DSC_0034

IMG_0008

DSC_0083

DSC_0064

IMG_0012

photo_2016-06-22_14-10-28

IMG_0045

IMG_0050

IMG_0062

IMG_0077

IMG_0136

IMG_0178

IMG_0181

IMG_0190

IMG_0026

 

 

 

 

یک پاسخ به “گزارش برنامه صعود قله سبلان (ساوالان) – ۹۵,۰۳,۲۸”

  1. سهیل گفت:

    با امید و توکل به خدا و تلاش و همت همنوردای عزیزم این برنامه بزرگ را با موفقیت و سلامتی اجرا کردیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.