گزارش برنامه صعود مشترک شاه معلم ماسوله _ ۱۳۹۳,۱۰,۲۶

16 ژانویه 2015بدون دیدگاه

جمعه ۹۳/۱۰/۲۶ ساعت ۴:۰۰ صبح از شهر هشتپر (تالش) با تیمی ۹ نفره به طرف شهر صومعه سرا براه افتادیم، و در صومعه سرا در کافه ای که ایستگاه صبحانه کوهنوردان گیلانی مسیر قله شاه معلم است به دوستان کوهنوردمان از گروه آسمان برخورد کردیم.

۶:۳۰ به شهر ماسوله رسیده و در راه خاکی شاه معلم قرار گرفتیم. اندکی بعد از حرکت بعلت یخزدگی راه وسیله ها را در کنار جاده رها کرده و راه کوه را با جلوداری آقای محمد براری در پیش گرفتیم. از همان ابتدای راه، هوا ابری شده و وزش بادها شدیدتر، و هر چقدر ارتفاع میگرفتیم شرایط صعود سخت تر میشد.

تا جاییکه در ارتفاع حدود ۲۵۰۰ متری با کولاک و مه بسیار غلیظ مواجه شدیم. هر چه اوج میگرفتیم برشدت سرما افزوده و قدمهایمان کندتر و بیناییمان ناممکن میشد تا اینکه با صلاحدید سرپرست برنامه مسعود بافکر، تیز هوشانه راه برگشت را در پیش گرفتیم.

  آنروز در دیگر مسیرهای صعود شاه معلم، گروههایی هم به چشم میخوردند که از نیمه قله راه برگشت را انتخاب میکردند. و اینچنین شد که گروه کوهنوردی کادوسیان تالش در اولین گام صعود زمستانی به قله شاه معلم ماسوله موفق نبود.

IMG_1231 copy

IMG_1263 copyبه راه عقل برفتند سعدیا بسیار
که ره به عالم دیوانگان ندانستند .

DSC04682

DSC_0612 copy

DSC04696

DSC04737 copy

DSC04784

اعضای تیم در این برنامه : غلامرضا ابروش _ کیوان برهانی _ کمال سعیدی (عضو جدید) _ محمدرضا نوروزی _ هادی علیزاده _ فرید رفیعی _ سیداکبر یوسفی (عضو جدید) _ سهیل رحیمی طولارودی _ سردار (عضو جدید)

اعضای گروه آسمان صومعه سرا : محمد براری _ مازیار نیک سرشت _ مسعود بافکر (سرپرست) _ پاکدل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.